UDA Fixtures 2019-2020

Sept 29th: UDA vs Winstanley Warriors L3-2 (U21 Challenge Cup)

Oct 2nd: UDA Blue vs MIFA  L 5-2

Elhassin

Oct 2nd: UDA Black vs MIFA L1-0

Oct 2nd  vs South Liverpool L 3-1 (U21 Development League)

Padilla

Oct 6th:  vs Witton Albion L 4-3

Hugo Barreto-Eames, Munoz, Junior Smith

Oct 6th  vs Winstanley Warriors (U21 League game) L 3-2

Thompson, Dvorak

Oct 9th: UDA Blue vs Altrincham FC L 5-6

Bombhardt, Thomas (2), Elhassin, (2), 

Oct 9th: UDA Black vs Altrincham FC L 5-1

Tawil

Oct 13th:  vs Winstanley Warriors L3-2 (U21 Challenge Cup)

Oct 16th:  vs York St John (British Univ. League) W 3-0

Thompson, Arnston, Dvorak

Oct 13th:  UDA (Blue) v UDA (Black) 2-5

Smith, Williams, Phoebus, Meyers, Hyland, Avery, Barretto-Eames
 

Oct 20th:   vs Keele University (BUCS Cup) W 7-0

Bomhardt, Lue Chee Lip, Thompson, Padilla (2), Clark, Eddings

Oct 20th:  vs Heaton Mersey Vipers D 2-2

Paddila, Flanagen

Oct 20th:  vs WVR College W 5-4

Jennings, Castro, Destin (2), Williams

October 23rd:  vs Keele University 2 W 7-0​

Eddings, Padilla (2), Flanagan​, Bomhardt (2), Clark

Oct 27th vs Egerton U21 Development League) W 3-0

Elhassin (2), Dvorak

 

Oct 30th vs Litherland Remyca (U21 Development League ) W 2-0

Flanagan, Collins  

 

Oct 30th UDA (Blue) v UDA (Red) 1-5

Smith (3), Destin, Karaffa, Tawil

 

Nov 3rd:  vs Northwich 1874  L 3-4

Thompson, Bomhardt (2)

Nov 6th:  vs Chester FC D 3-3

Bomhardt (2), Flanagan

 

Nov 6th:  vs Manchester International Football Academy  L 0-2

Nov 6th:  vs York St John’s 9 (BUCS Northern Conference Plate) W 4-1

Destin, Williams (3)

 

Nov 13th:  vs York St John’s 9 (BUCS Northern Tier 7) L 0-2

Nov 14th:  vs Runcorn FC L 2-4

Elhassin, Scoggins

 

Nov 20th:  vs Liverpool 3 (BUCS Northern Conference Plate) L 1-3

Baretto-Eames

 

Nov 20th:  vs West Kirby (U21 Development League) W 7-2

Padilla (3), Flanagan, Chee Lip (2), Bomhardt

Nov 22nd:  vs Radcliffe Borough FC W 1-0

BARETTO- EAMES

 

Nov 24th:  vs Winstanley Warriors (U21 Development League) W 7-3

Bomhardt (2), Dvorak (2), Silvano, Padilla, Thompson

 

Nov 27th:  vs Barnton FC (U21 Development Friendly) W 3-1

Thompson, Elhassin, Elhassin

Nov 27th:  UDA BLUE v UDA RED 8-0

NOTABLE PERFORMANCES: UDA (BLUE) GIORDI KANELLAKIS/JAYSON PHOEBUS & UDA (RED) MICHAEL HYLAND/CHRISTIAN MUNOZ

Nov 29th:  vs Mossley FC W 5-1

Duran, Jennings, Williams (2), Kanellakis

 

Dec 1st:  vs South Liverpool (U21 Development League) D 0-0

 

Dec 19th: Salford FC Res (Football League 2 Team) L -6-0

Dec 19th: Skelmersdale FC W 1-0

Tenwalde

Jan 5th: Runcorn W 2-0

Jennings (2)

Jan 15th: Game 1: Manchester International Football Academy W 3-2 (Padilla, Bomhardt 2)

 

Jan 15th  Game 2: Manchester International Football Academy W 4-2

(Kanellakis 4)

 

Jan 20th: St John Rigby College D 0-0

 

Jan 22nd: Chester FC L6-0

 

Jan 29th York St John's BUCKS league W 5-1

Kanellakis (2), Thomas, Tenwalde, Padilla

Feb 5th Warrington & Vale W 6-1

Seth Scoggins (3), DJ Jennings (2), David Ryan 

Feb 12th Liverpool Football College W 2-1

Myles Williams, Luis Cervantes

Feb 19th Liverpool Football College L 4-5

Dvorak (2), Padilla (2)

Feb 26th York St John D 1-1

Stephan Destin

Feb 26th Sandbach United W 4-3

Riley Karaffa, Steve Thomas, DJ Jennings, Jackson Padilla

March 1st West Kirby United W 4-2

Padilla (3), Cervantes

March 4th Widnes FC L 2-3

Munoz, Williams

March 8th Groves L 2-1

Dvorak

March 11th Daisy Hill W 2-0

Padilla, Thompson

 

  • Facebook - White Circle
  • White YouTube Icon
  • White Twitter Icon
  • White Instagram Icon

© 2020 International Academic and Sports Academy